Rychtrova bouda Benecko

...ubytování s příběhem. Již od roku 1926.

Nový vizuál domu.

Bohumil Rychtr si pro optické odlišení domu zvolil kombinaci hnědočervené barvy starého portského a smetanově bílé v podobě pruhů deštění, nátěru oken a ozdobných růžiček. Světlý byl i tehdy moderní eternit na střeše tam, kde střecha nebyla oplechována a natřena onou červenohnědou.Přístavba z roku 26 měla omítku barvy písku, přístavba z roku 36 omítnuta nebyla, místo omítky byly použity tvrdě pálené pohledové cihly ("zvonivky") z Osenic.


Read more...

Kamera - novinky

Kameru jsme opět upravili. S ohledem na GDPR nyní směřuje do prostoru, kde se veřejnost nepohybuje, kamera zato zabírá okolí meteostanice a ukazuje počasí a sněhovou pokrývku v této části Benecka. Kvůli neakceptovatelným cenovým požadavků stávajícího streamovacího providera (IPcam) jsme přehodnotili živý obraz v iframech webu. Ten byl sice hezký a vůbec cool, ale vyšel neúměrně draho.


Read more...

Redispozice jídelny a kuchyně

Prostoru vrátíme jeho původní vzdušnost tak, jak to měla vymyšleno rodina Rychtrova. V podstatě to znamená návrat k původní dispozici kuchyně a jídelny tak, abychom za poměrně málo peněz získali maximum užitku. Probíhající odizolování základů nám umožňuje udělat to pod jeden stavební binec :) 


Trámy, staré přes dvě stovky let

Takhle vypadá spodní věnec původní Rychtrovy roubenky po více, než dvou stovkách let. Spodní trámy jsou hodně zdegradované, ta další vrstva už je docela zdravá. Základní problém byl evidentně v okrasné betonové přizdívce z roku 36, za kterou časem začalo zatékat.


Read more...

Zemřel Zdeněk Kovář mladší


 Dne 22.7.2020 zemřel ve věku nedožitých sedmdesáti čtyř let JUDr. Zdeněk Kovář (*1.12.1946), vnuk Bohumila Rychtra.  Čest jeho památce. 

Zdeněk byl mužem mnoha nadání a profesí. Původním vzděláním ekonom, koncem osmdesátých let získal titul doktora práv.


Read more...

Zahájení rekonstrukce 2020

S ohledem na stav objektu jsme v roce.2020 zahájili rekonstrukci domu, spojenou s úpravou dispozice zejména v prvním nadzemním podlaží. Postup se budeme snažit dokumentovat  i fotograficky, abychom našim potomkům zjednodušili práci ve chvíli, kdy se - podobně jako my - začnou kriticky vyjadřovat k věcem, které jsme udělali a nezakreslili do plánů. Fotky najdete v sekci Fotogalerie pod odrážkou Rekonstrukce 2020/21 a Rekonstrukce 2022/23..