Rychtrova bouda Benecko

...ubytování s příběhem. Již od roku 1926.

Pár slov na úvod


Restauraci a dříve proslulý restaurační provoz již na Rychtrově boudě bohužel nenajdete, vše ostatní co do příjemného a přátelského prostředí ale zůstalo od dob Bohumila a Anežky Rychtrových zachováno. I nadále poskytujeme  ubytování pro ty, kteří preferují výhodnou cenu a nezávislost před komfortem :) Ten dům je opravdu hodně starý a je to na něm znát. 


Aktuálně dům opravujeme, už to naléhavě potřeboval.  Spodní věnec dvě stovky let starého roubení hodně trpěl vzlínající vodou, takže proběhlo jeho odizolování. V podstatě kompletně jsme opravili podlahy v prvním patře a nově vyzdili stěny v pokojích. Vyčistili a zateplili jsme půdní prostor a hambalka. Drobných změn došla dispozice místností - bývalý zadní hospodářský trakt jsme upravili jako samostatný celek pro naše hosty (stejně, jako původní reprezentační pokoj číslo 1 Bohumila Rychtra) a provzdušnili jsme celé přízemí propojením jídelny a kuchyně a také otevřením části botárny. Velká spodní síň - dosud prakticky nevyužívaná - bude nabízet oddechový prostor s křesly a výčepním zařízením a obří prostor jídelný proteplí živý oheň v krbových kamnech. Přibudou i další sociální zařízení a další, návštěvníkům neviditelné změny a úpravy - například modernizace instalací. 
 

Ano, máme fakt rychlou wi-fi i pro naše návštěvníky. A také ústřední topení s plynových kotlem. A také dvoukohoutové výčepní zařízení Lindr, poháněné Biogonem :)

 

Pár slov k orientaci na tomto webu. Jako hlavní rozcestník slouží menu na levé straně. V jeho části, označené jako Historie se dozvíte historické zajímavosti, které vás možná překvapí. Rozhodně doporučujeme článek o Bohumilu Rychtrovi, člověku, který z obyčejné tkalcovské chalupy vybudoval v meziválečném období jeden z nejlépe vedených (a také z nejoblíbenějších) podniků na Benecku a sérii článků o historii domu s dosud nikde nezveřejněnou fotodokumentací.  Sekce Současnost je postupně doplňována aktualitami z Benecka a v provozovně, nabídkami akcí a také aktuálními fotografiemi. Pod položkou menu Kontakt najdete vše potřebné pro rozhodování o návštěvě Benecka - živý obraz z kamery, aktivní mapu, informaci o aktuálním počasí před domem (jeho stav uvidíte online, s maximálním zpožděním několika málo minut) a samozřejmě i kontaktní údaje. Časem přibude i objednávkový interface. Položka Fotogalerie je samovysvětlující. Do ní nahráváme fotky z rodinného archivu z období před rokem. Pod záložkou O nás časem najdete pár informací o lidech, kteří se o Rychtrovku starají - nikdo z nás nezdědil restauratérské a hoteliérské kvality Bohumila Rychtra, ale snažíme se, i když každý z nás má běžné zaměstnání. 


Takhle to v okolí Rychtrovky vypadá v této chvíli - podle časového razítka v rohu :)  Živý obraz z kamery si můžete v pustit v samostatném okně kliknutím do obrázku.  Naběhnutí živého obrazu chvíli trvá -  kamera je schovaná za camboxem a obraz se kešuje u providera. 

Obraz z kamery okolí Rychtrovy boudy