Rychtrova bouda Benecko

...ubytování s příběhem

Po rekonstrukci

Rekonstrukce (z prostředků dědictví po Zdeňku Kovářovi mladším) stále ještě probíhá. V jejím rámci jsme změnili koncept nabízeného ubytování. Pokoje v patře (s výjimkou apartmánů) jsme výrazně prosvětlili a odlehčili, aby poskytovaly příjemné místo ke spánku a odpočinku od veselé společnosti v dolní části domu. Velká okna zajišťují příjemné proslunění a pod okny šumící potok přispívá k dokonalé relaxaci - ostatně, jž hosté Bohumila rychtra označovali rychtrovu boudu jako spací lázně. 

Ve přízemí jsme opět propojili kuchyni a jídelnu, dokonce ještě víc, než v původní dispozici Bohumila Rychtra. Spolu se zobytněním síně tak vzniknul obří prostor pro společenské aktivity i posezení u krbu s knížkou a sklenicí dobrého pití. Své místo zde najdou i karbaníci, hráči deskových her i mámy, které rozdaly uvařený zvěřinový guláš strávníkům a teď si sedly k šálku kafe a sklenici vína. Kuchyňská část prostoru je dimenzována na přípravu jídla pro větší skupiny i individuální vaření. V ryze společenské části jsme vytvořili clustery míst podle aktivit, nicméně nic nebrání v přeskupení stolků, křesel a židlí dle potřeb a dohody našich hostů. Zapojena je i velká síň s dalšími křesly a výčepním samoobslužným pultem.

Hostům nabízíme tři apartmánové bloky - modernizovali jsme původní "výstavní" pokoj číslo 1 Bohumila Rychtra do podoby mezi hotelovým pokojem a apartmánem, další dva apartmány jsou plnoformátové, s koupelnami, kuchyňkami, obývacím pokojem a ložnicemi.